NicProxy Alan Adı Kayıt Operatörü

ICANN-Akredite Kayıt Operatörü

Kayıt Operatörünüz'den
Türkçe Destek!

Web Arayüzü Kullanım Klavuzu
NicProxy API Manueli
7/24 Türkçe Teknik Destek

Müşteri Girişi

Sıkça Sorulan Sorular

NicProxy bayisi iseniz hesabınıza giriş yaparak web arayüzünden kullanım klavuzlarına ve yardım dökümanlarına erişebilirsiniz. Her türlü sorunuz için bize support@nicproxy.com e-posta adresinden veya iletişim formundan ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Genel, Bayilik, Ödeme ve Faturalama

Alan Adı

XML API ve Web Arayüzü

Genel, Bayilik, Ödeme ve Faturalama

1. NicProxy kimdir?

NicProxy kayıt servis sağlayıcılara (Registry Service Poviders- RSPs) alan adı servisleri veren bir Nics Telekomunikasyon hizmetidir.

NicProxy aynı zamanda Türkiye'nin en hızlı büyüyen, ICANN-Akredite ve Sertifikalı Üst Kayıt Operatör anlaşmaları olan, binlerce alan adı portföyüne sahip kayıt operatörüdür.

Yukarı

2. Kimler Kayıt Operatörü (Registrar) olarak hizmet verebilir?

Bir Kayıt Operatörü, Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) tarafından veya ulusal ülke kodlu üst-seviye alan adı (ccTLD) otoritesi tarafından akredite edilmiş, internet alan adlarının rezervasyonunu alan adı kayıtları yönetmeliklerine uygun olarak işleten ve halka bu hizmetleri sunan firma veya ticari kuruluştur.

NicProxy bir "Kayıt Operatörü (Registrar)" olarak hizmet vermektedir.

Yukarı

3. Alt Kayıt operatörü (Registrant / Reseller) kimdir? RSP Hizmeti nedir?

Kayıt Servis Sağlayıcı, RSP (Registrar Service Provider), toplu alan adı satışı yapan, müşterilerine alan adı hizmetleri sunan firma veya şahıslar için tanımlanır. Toplu alan adı tescili yapan kişi veya firmalar aynı zamanda "Alt Kayıt Operatörü (Registrant)" veya "Reseller" olarak da adlandırılabilirler.

RSP Hizmeti; Alt Kayıt Operatörü olarak hizmet veren, Internet Servis Sağlayıcıları'na (ISS) ve toplu alan adı satıcılarına alan adlarını yönetmelerine, son kullanıcıya alan adı satışı yapabilmelerine veya kendi sistemleri üzerinden de bu hizmetleri sunabilmelerine olanak sağlayan bir servistir. NicProxy RSP hizmeti araçları:
* RSP Web Arayüzü, Bayi Yönetim Paneli ile direkt alan adı, kontak yönetimi
* XML API ile web site entegrasyonu

Yukarı

4. Nasıl NicProxy Bayisi olabilirim? Kayıt olmak için neler gerekli?

Bayi Başvuru Formunu doldurarak telebinizi bize iletebilirsiniz. Başvurunuz NicProxy satış ekibi tarafından incelenerek size bilgi verilecektir.

NicProxy Bayilik için herhangi bir ön şart gerekmemektedir.

Yukarı

5. NicProxy başvuru prosesi

Bayilik başvuru onayınız ile; Gizlilik Sözleşmesi ve Kayıt Operatörü - Alt Kayıt Operatörü Sözleşmelerini tek nüsha ıslak imzalı tarafımıza posta ile göndermeniz gerekmektedir. Alt Kayıt Operatörü Bilgi Formunu da eksiksiz doldurarak bize posta, fax veya e-posta ile gönderebilirsiniz. Başvuru adımları ve bayilik prosesi bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

NicProxy ile çalışmak için başlangıçta büyük yatırımlar yapmanız gerekmez; hesabınıza sadece $200 veya 320 TL. minimum depozito yatırarak alan adı satışına başlayabilirsiniz. Bayilik aktivasyonu için minimum şartlar bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yukarı

6. Ödeme yöntemleri nelerdir? NicProxy'e nasıl ödeme yapabilirim?

NicProxy TL veya US hesabına banka havalesi / EFT, veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Visa / MasterCard ödemelerinde ekstra %2.1 komisyon tutarı kesilmektedir. Ödeme seçenekleri bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yukarı

7. Nasıl fatura alabilirim?

NicProxy faturalama dönemlerinde size hesabınız ile ilgili fatura hazırlayarak, fatura adresinize gönderecektir. Aynı zamanda Bayi Web Arayüzü'nden de faturalarınızı takip edebilir, pdf formatında bilgisayarınıza kaydedebilir, yazıcınızdan çıktı alabilirsiniz. Postada olabilecek kayıp ve gecikmelerden veya adres bilgilerinin yanlış veya eksik olmasından firmamız sorumlu değildir.

Yukarı

8. Müşterilerim NicProxy'den haberdar olacak mı?

NicProxy size tamamen markanızı koruma olanağı sağlıyor! Özelleştirilebilir Whois, XML API desteği ile müşterilerinize hizmetlerinizi dilediğiniz gibi sunabilirsiniz.

Yukarı

9. Fiyatlarınız nasıl bu kadar uygun?

NicProxy büyük hacimli alan adları ile çalıştığından dolayı internetteki orta ölçekli işletmelerden küçük ölçekli firmalara kadar birçok firmaya göre rekabetçi fiyatlar sunabiliyor.

Yukarı

Alan Adı

NicProxy hangi alan adı uzantılarında hizmet vermektedir?

NicProxy .com, .net, .org, .info, .biz, .ws, .cc, .tk, .tv, .tel alan adı uzantılarında direkt merkezi kayıt operatörleri ile çalışmaktadır. Detaylı bilgi

Yukarı

Alan adı fiyatları hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim?

Alan adı kayıt hizmetleri bölümünden alan adı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yukarı

Alan adı alış fiyatımı ve bayiliğimi nasıl geliştirebilirim?

NicProxy bayilerine alan adı satış hacimleri arttıkça daha uygun fiyatlar sunuyor. Örneğin alan adı satış bakiyeniz $1.000,00'a ulaştığında hesabınız otomatik olarak Standart Paket olarak tanımlanıyor. Ayrıca bayi özel pazarlama araçları ile kendi sitenizde reklam ve kampanya yapabilmenizde size destek oluyor.

Yukarı

Nasıl alan adı kayıt edebilirim?

Bayi Web Arayüzünden direkt anında alan adı kayıt edebilir, veya NicProxy XML API üzerinden alan adı kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarı

NicProxy IDN destekliyor mu?

NicProxy merkezi kayıt operatörlerinin IDN desteği doğrultusunda, .com ve .net alan adı uzantılarında Türkçe IDN desteği sunmaktadır.

Yukarı

NicProxy alan adı transfer ücretleri nedir? Transfer işlemi nasıl gerçekleşiyor?

Alan adı transfer ücreti yeni kayıt ücreti ile aynıdır. NicProxy tüm alan adlarınıza yeni kayıt esnasında "Authorization Code" <AUTH-INFO> tanımlar. Kayıt operatörleri arasında transfer için AUTH-INFO kodu ile işleminizi başlatabilirsiniz.

Yukarı

XML API ve Web Arayüzü

NicProxy çözümlerinden hangisi benim için doğru? API entegrasyonu mu, Web Arayüzü mü?

Kendi websiteniz yoksa veya websitenizden alan adı satışı planlamıyorsanız, aylık satış miktarlarınız 0-100 alan adı adedinde ise bayi web arayüzünü kullanabilirsiniz.

Yukarı

NicProxy API (Application Program Interface) nedir? Kimler API entegrasyonunu tercih etmeli?

XML API, kendi websitenizden veya programınızdan NicProxy Alan Adı Platformuna veri göndermenizi, sorugulama ve diğer alan adı işlemlerinizi daha kolay ve hızlı yapabilmenizi sağlayan bir araçtır. XML yapısı ile entegrasyonu ve uygulanabilirliği çok kolaydır. NicProxy alan adı satış hacimleri büyük, aylık 100 adetten fazla alan adı satışı yapan bayileri için XML API entegrasyonu önermektedir.

Yukarı

NicProxy API benim yazılımımı destekliyor mu?

NicProxy XML API platform bağımsızdır. Tüm yazılımlarda (PHP, ASP, ASP.NET.. vb.) desteklenir. Örnek XML sorgusu için websitemizde "Test Sorgusu" bölümünü kullanabilirsiniz.

Yukarı

API entegrasyonu sırasında teknik desteğiniz var mı? Test ortamı var mı?

Evet. NicProxy XML API entegrasyonunda size tam destek veriyor, 7/24 Teknik Destek ile görüşebilir veya tüm sorularınızda support@nicproxy.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca bayilere özel "Test Ortamı"'nda istediğiniz gibi çalışabilir, XML komutları deneyebilirsiniz. Test Ortamında yaptığınız hiçbir işlem gerçek değildir.

Yukarı

Web Arayüzü nedir?

NicProxy bayilerinin alan adı işlemlerini online internet üzerinden anında yapabilmelerine olanak sağlar. Bayi Web Arayüzünden direkt alan adı kaydı ve diğer ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Yukarı

API üzerinden veya Web Arayüzünden kayıt edilen alan adları için farklı fiyatlandırma var mı?

Hayır. Bayi paketleri ve fiyatlar tamamen alan adı satış hacminiz ile ilişkilidir.

Yukarı

Hem API hemde Web Arayüzünü birlikte kullanabilir miyim?

Evet. NicProxy Bayi Web Arayüzü de XML API üzerinden direkt "NicProxy Alan Adı Kayıt Platformu"'na bağlıdır. İster XML API ile işlemlerinizi kendi websitenizden yapın, isterseniz internet üzerinden direkt Bayi Web Arayüzü'ne bağlanarak yapın, tüm işlemleriniz tek platformda toplanmaktadır.

Yukarı

Hemen başvur!

Nasıl NicProxy bayisi olabilirim? Bayi programı hakkında detaylı bilgi

NicProxy Haber

Tüm duyuru ve haberler  NicProxy RSS

NicProxy API, Bayi Araçları ve Platform hakkında detaylı bilgi

Test Sorgusu

www.